Orto Parisi

Orto Parisi

Projekt ten pragnąłem zadedykować temu, kto był po części moją inspiracją.
W pierwszym momencie pomyślałem o jego biografii, ale gdy tylko zabrałem się do jej rozpisywania powiało nudą, i uświadomiłem sobie, że przecież ja sam nigdy nie czytam biografii.

Pomysł zrodził się z prostego faktu, iż mój dziadek Vincenzo zwykł był używać jednego i tego samego wiaderka do spełniania wszystkich swoich potrzeb, które w efekcie końcowym nawoziły dziką naturę ogrodu.
Ogrodu spowitego aurą organicznej bezkresności.

Dzieło swe dedykuję

Mojemu dziadkowi Vincenzo Parisi i wszystkim tym, którzy zdołali zawładnąć czasem i poświęcić cenne minuty na węchowe doświadczanie świata, emanowanie zapachem życia.

Alessandro Gualtieri.
Nos

MANIFEST

Najbardziej erogenne są te części ludzkiego ciała, w których gromadzi się duch.

Mocne, zdecydowane zapachy stały się dla nas nieprzyjemne. Donośny głos duszy jest nie do zniesienia dla naszej wewnętrznej zwierzęcości, trzymanej dodatkowo w ryzach cywilizacji.

Ten projekt jest moim własnym ogrodem. Sam go zasadziłem, użyźniłem, doskonaliłem i zebrałem plon.

Orto Parisi doświadcza cielesności, w sposób, w jaki odkrywa się tajemnice ogrodu. Zapach jego poszczególnych części jest lustrem, w którym przegląda się nasza dusza.

SŁOWA KLUCZE
ŚWIEŻOŚĆ vs ZADUCH
PONĘTA vs WSTRĘT

FLAKON
Flakony inspirowane są piersiówką, naczyniem pełnym płynów, które całkowicie zaspokoją każde pragnienie.
Etykiety wykonane są z włokna bawełnianego w naturalnym kolorze powrozu, w drobnej jodełkowej fakturze – symbolu męskiej elegancji.

KOREK
Korki odlano z litego metalu. Każdy z nich powstał w odrębnym alchemicznym procesie.
Inkrustację wierzchniej części osiągnięto przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak drewno, orzech czy poroże.

PUDEŁKO
Pudełka otwierają się jak kwiaty, ich ściany w dotyku przypominają mięsistość delikatnych, zamszowych płatków. Prymitywne, jednokomórkowe istoty, podobne grzybom czy amebie, były bezpośrednim przyczynkiem do projektu loga.

Podgląd:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9