Nowości od Comme des Garcons!

Od dłuższego czasu czekaliśmy na nowe zapachy tej niezwykłej, japońskiej marki. W końcu nadeszły aż cztery nowe kompozycje, których premierę mieliśmy w dokładnie w połowie października. Poznajmy więc serię Clash oraz czwarty zapach z serii Monocle!

Comme des Garcons - Clash - nowa seria

Linia CLASH – kontrasty w zapachach

Nowe kompozycje występują w małych, białych, bardzo prostych flakonach – typowych dla Comme des Garcons, o pojemności 30ml. Ideą serii jest zestawienie dwóch przeciwstawnych sobie składników, stworzenie nietypowego, zapachowego mariażu, który mimo wszystko jest spójny i bardzo noszalny. To składniki, które organicznie nigdy nie miały się ze sobą zapoznać, a jednak ich połączenie stworzyło nową, olfaktoryczną formę. Clash inspirowany jest zaskakującymi, surrealistycznymi kolażami.

CLASH Radish Vetiver

Co nam wyjdzie jeśli połączymy warzywny, ziemisty charakter rzodkiewki z goryczkową, surową wetiwerią? Pod ziemią te dwa korzenie nigdy się ze sobą nie splotą, ale w tym zapachu połączyły się bezbłędnie. Na samym początku wyczujemy dobrze znany nam, warzywny aromat, szybko jednak dołącza do niego klasyczna zieleń haitańskiej wetiwerii. Kompozycja zawiera w sobie również molekułę akigalawood – autorską nutę firmy Givaudan, pachnącą paczulą, ale z naciskiem na jej drzewno-przyprawowy akcent.

CLASH Celluloid Galbanum

Celuloid to sztuczne tworzywo (obecnie raczej rzadko stosowane, gdyż jest zbyt łatwopalny), z którego niegdyś tworzono zabawki lub taśmy filmowe. Galbanum to z kolei żywica pozyskiwana z roślin selerowatych – znanych jako zapaliczki. Mamy więc do czynienia z zestawieniem składnika czysto przemysłowego, technologicznego i reprezentanta natury. W otwarciu wyczujemy syntetyczną, ostrą, przywołującą na myśl plastik nutę, a po chwili pojawia się ostry, kwaskowy i bardzo zielony aromat galbanum. Kompozycja z czasem łagodnieje, nabiera aksamitności  i świeżości.

CLASH Chlorophyll Gardenia

Gardenii chyba nie trzeba przedstawiać. To biały kwiat o niezwykle potężnym, upajającym, delikatnie słodkim zapachu. By nieco przełamać jej wyniosłość, postanowiono dodać chlorofil – organiczny związek chemiczny, który np. odpowiada za zieloną barwę liści. Sam jest częścią wszelakich roślin i alg. Gardenia zostaje złagodzona niezwykłą bombą zieleni i świeżości. Dodatek mięty i czarny pieprz jeszcze bardziej podkreślają rześkość kompozycji. To niezwykle przyjemne połączenie będzie idealną propozycją na przyszłoroczną wiosnę!

Comme des Garcons - MONOCLE Yoyogi

MONOCLE: Yoyogi

Seria Monocle jest jedną z bardziej znanych w ofercie Comme des Garcons. Współtworzy ją brytyjski magazyn Monocle, zajmujący się tematami z pogranicza sztuki, lifestyle i biznesu. Jedna z siedzib czasopisma znajduje się w Tokio, niedaleko parku Yoyogi. To tam często można napotkać porannych biegaczy i to właśnie zapach parku stał się inspiracją czwartego zapachu serii. Mamy więc dużo świeżo ściętej trawy, piołun, odprężający rumianek, aromatyczną wetiwerię i cyprys, a to wszystko spowite łagodnym, słodkawym aromatem frankońskiego kadzidła. Yoyogi jest w stanie wprowadzić nas w stan relaksu i kontemplacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *