Euphorium Brooklyn

Marka Euphorium Brooklyn jest oparta na historii “Euphorium Bile Works”, powstałej w 1860 roku w dzielnicy Brooklynu – Greenpoint. Inspiracje, koncepty, notatki i zeszyty z “Euphorium Bile Works” zostały przestudiowane w celu odtworzenia perfum Euphorium Brooklyn.
Herb Euphorium Brooklyn ma cechy Chimery w składzie: jelenia, niedźwiedzia i smoka, które reprezentują trzech założycieli: Etienne Chevreuila (jeleń), Rudolpha Komodo (smok) oraz Christiana Rosenkreuza (niedzwiedź).

„Jesteśmy wymagający jeśli chodzi o jakość, pochodzenie, proces destylacji i tworzenie naszych zapachów, które tworzą historię i jedyny w swoim rodzaju charakter każdych perfum z naszej kolekcji. Składniki do naszych perfum pozyskiwane są z najlepszych, rzadkich i egzotycznych olejków, nalewek i absolutów. Perfumy Euphorium Brooklyn są tworzone ręcznie, w małym nakładzie według oryginalnej formuły z XIX wieku. Perfumy nie zawierające produktów pochodzenia zwierzęcego. Akordy stosowane w procesie produkcji zostają wykorzystywane do odtworzenia takich zapachów jak ambra, kastoreum czy cyweta. Numery partii są pisane ręcznie na każdej etykiecie, ponieważ każda partia tworzonych perfum zmienia się w subtelny sposób w zależności od zbiorów składników potrzebnych do produkcji. Opakowania perfum wykonane są z przetworzonych wyrobów z papieru z Brooklynu.”
Nuty zapachowe Euphorium Brooklyn Story są inspirowane fikcyjnymi opowieściami z “Euphorium Bile Works”. Opowieści przedstawione są w kontekście historycznym i biograficznym, jednak są całkowicie fikcyjne i nie reprezentują żadnej osoby żyjącej lub zmarłej.