Windy Woods

Można powiedzieć, że przywiał nas wiatr. Ten łagodny, który muska porośnięte bujnymi lasami zbocza beskidzkich gór w naszych rodzinnych stronach. I ten sam, który tańczy pośród majestatycznych drzew, zbierając zapachy unoszące się między runem a wierzchołkami koron: zapachy budzące o poranku, w ciągu dnia skąpane w dającym wytchnienie cieniu, a wieczorem zanurzone w tajemniczej aurze. Lub inaczej: wiosną splecione z soczystą zielenią, latem dojrzewające wraz z leśnymi owocami, jesienią oddychające obłokami mgieł, zaś zimą uśpione pod białym puchem.

Można również powiedzieć, że wyrośliśmy w lesie. Od ponad 50 lat w naszej rodzinie powstają drewniane zabawki. Mówimy o nich, że gdy opuszczają naszą manufakturę i wędrują w najodleglejsze zakątki świata, aby dać radość i budzić uśmiech na twarzach dzieci, wciąż jeszcze pachną drzewem i słychać w nich szum liści oraz igieł.

Można zatem powiedzieć, że czwarte pokolenie naszej rodziny – Justyna i Karol, pomysłodawcy marki Windy Woods – to właśnie ów wiatr tańczący pośród beskidzkich drzew. Jego świeży powiew przenika się z pachnącą lasem historią Wooden Story i tchnie w nią nowe życie.

Windy Woods stworzyliśmy z myślą o najmłodszych dzieciach, którym od pierwszych dni życia pragniemy przekazywać miłość do lasu oraz jego owoców. Oraz o ich rodzicach, dla których leśne zapachy będą ucieczką na łono natury, nawet w środku najbardziej zabieganego dnia. Zarówno tę miłość, jak i tę ucieczkę zaklęliśmy w naturalnych kosmetykach. Dzięki szklanym opakowaniom troszczymy się także o przyrodę, która od dziesięcioleci stanowi dla nas wielką inspirację. Można więc śmiało powiedzieć, że Windy Woods to nowe zaproszenie do naszego świata.