Podsumowanie 2018 roku – bestsellery w Lulua

Miniony rok obfitował w wiele zmian i nowości. Bardzo chętnie sięgaliście po nowe marki jak i również po nasze zapachowe klasyki. Przedstawiamy Wam listę najpopularniejszych kompozycji w Krakowie i Katowicach! 

Bestsellery w Lulua Kraków

 

W tym roku wybieraliście zapachy awangardowe i nietypowe, najczęściej o mocnych, dominujących nutach. Niezależnie od płci, Waszymi największymi faworytami były zapachy od Orto Parisi, a w szczególności Seminalis Boccanera. Seminalis to zapach, który przyciąga drugą płeć. Substancja pełna mleczno-orzechowych, piżmowych akordów, ale przede wszystkim skóry – nie tej znanej nam z zapachu galanterii, ale skóry ludzkiej, intymnej i seksualnej. Kiedy poszukujecie kompozycji, która ma za zadanie wzbudzić pożądanie i dodać pewności siebie – Seminalis jest najczęstszym wyborem. To perfumy o niebywałej mocy i trwałości, których zapach jest nieustannie wyczuwalny. Musimy podkreślić, że to kompozycja nie dla każdego, ponieważ jej niuanse i zmienność akordów mogą zaskakiwać. Drugą najczęściej wybieraną propozycją od Orto Parisi jest Boccanera – czyli „czarne usta”. To aksamitna, mroczna i zmysłowa kompozycja o mocno gourmandowym charakterze. Rządzi tu dymna, drzewna aura z intensywną nutą ciemnej czekolady.

Perfumiarz Alessandro Gualtieri zawładnął tym podsumowaniem, ponieważ kolejnym z naszych klasyków i tegorocznych bestsellerów jest Black Afgano, który stworzył pod marką Nasomatto. To narkotyczny, mroczny eliksir, w którym dominującym składnikiem został oud – żywica drzewa agarowego. Łączy się on z nutą haszyszu i delikatnie słodkim aromatem ziaren kawy. To kompozycja, która osiągnęła już status kultowej.

Kanadyjska marka Zoologist skradła Wasze serca już od samego początku. Zapach Ellen Covey – Bat – laureat nagrody „The Art & Olfactory” w 2016 roku jest naszym absolutnym bestsellerem. To kompozycja inspirowana otoczeniem, w którym żyją nietoperze oraz tym, czym się żywią. Mocne, wilgotne, ziemiste otwarcie zmienia się w oka mgnieniu w eliksir z przejrzałych owoców z bananem na czele. Dynamiczność, awangardowość i nowoczesność – Bat intryguje i inspiruje, a noszenie go jest wspaniałą i wyjątkową przygodą! Piątym zapachem, po który najczęściej sięgaliście w Krakowie jest Iridium od Toma Daxona. Zapach delikatny, ciepły i miękki, który otula niczym kaszmirowy szal. To kompozycja molekularna przywodząca na myśl zapachy Escentric Molecules – dominuje tu słynne Iso E Super, ale w połączeniu z pudrowym irysem, nasionami marchwi, wetiwerem i cedrem, wprowadza nas w zupełnie inny wymiar zapachowych doznań.

 

Bestsellery w Lulua Katowice

 

Mieszkańcy Śląska w tym roku wybierali najczęściej dwie marki: Etat Libre d’Orange oraz Comme des Garcons. To nowoczesne i awangardowe marki, które wytyczają nowe ścieżki we współczesnym perfumiarstwie. Zapachami od Comme des Garcons, po które najczęściej sięgaliście był Amazingreen oraz Black. Zielony, wilgotny i nieco dymny aromat inspirowany dżunglą amazońską skradł serca męskiej części naszych klientów. Amazingreen to świeżość w zupełnie nowym, niespotykanym wydaniu – soczysta, żywa zieleń pochodząca z liści palm i głębia prochu strzelniczego. Black jest ulubieńcem zarówno pań jak i panów. Często słyszymy, że to najlepsza kompozycja od Comme des Garcons – niesamowita moc czarnych składników: pieprzu, kadzidła, skóry i lukrecji, razem tworzą dymny, pikantny, ujmujący aromat, który towarzyszy nam przez cały dzień.

Spośród produktów od Etat Libre d’Orange, najczęściej wybieranym był Hermann A Mes Cotes i You or Someone Like You. Pierwszy zapach jest niejednoznaczny i intrygujący. Zapach wilgotnej ziemi miesza się z czarną porzeczką, różą, paczulą i kadzidłem – często trafia do Was już po pierwszej próbie. You Or Someone Like You to z kolei letni, wakacyjny faworyt pełen świeżej mięty, trawy i soczystego grejpfruta. Piątym bestsellerem w Lulua Katowice jest bez wątpienia Iron Duke od Beaufort London – mocny, dominujący, niezwykle męski. Rum, tytoń, skóra i proch strzelniczy tworzą zapach odważny i bezkompromisowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *