Nowości w Lulua na wiosnę

Wiosna sprzyja pojawianiu się nowych propozycji od twórców perfum. Po chłodnej zimie z reguły poszukujemy czegoś nowego i na tę potrzebę przychodzi szybka odpowiedź. Od marca w naszej perfumerii zagościło kilka istotnych nowości, a do okresu letniego oczekujemy już kolejnych, konkretnych propozycji. Poznajmy ostatnie zapachy, które pokazały się w ofercie naszej perfumerii oraz kilka podpowiedzi, czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Nowości od Zoologist Perfumes

Po wrześniowej premierze Tyrannosaura fani marki bardzo oczekiwali ujawnienia kolejnych przedstawicieli świata zwierząt. Wielu zastanawiało się i zgadywało tożsamość bohaterów, a marka późną zimą ujawniła, że będą to aż dwa, wydane równocześnie, Dodo i Chameleon. Oba zwierzaki tworzą duet reprezentantów prosto z egzotycznych wysp – Mauritiusa i Madagaskaru. Twórca Zoologist – Victor Wong wiedział, że będzie to doskonała propozycja na nadchodzące, ciepłe dni. Chameleon zamknięty we flakonie o pięknej, hologramowej etykiecie (wspaniały detal!) to subtelny aromat tropikalnych owoców karamboli, mango oraz świeżego powiewu cytrusów i relaksującego ylang-ylang. Owocowe, musujące otwarcie szybko przechodzi w sensualne tony akordu słoności tuż po kąpieli w morzu i łagodną, kokosową słodycz. Aksamitne piżma potęgują wrażenie ciepła ludzkiej skóry i czystości, a ambra dodaje morskiej woni. Wymarły Dodo miał za zadanie przypomnieć o nieco wymarłej grupie zapachów fougere – paprociowej, klasycznej, typowej dla mężczyzn w latach 60-tych. Spacer po lesie zaczynamy od paproci połączonej z maliną, limonką i liczi. W głębi zapachu wyczujemy bardziej żywiczne, głębsze i ciemniejsze tony, by zakończyć podróż wśród aromatów sandałowca, paczuli i mchu dębowego. W Dodo stykają się ze sobą dwie sprzeczności: nowoczesność i klimat typowy dla innych propozycji Zoologist jak i klasyka w duchu vintage.

Nowości od Kerosene

Co prawda pod koniec zimy, bo w połowie lutego, otrzymaliśmy Sacred Memory od Kerosene, ale w dalszym ciągu jest jeszcze wiele osób, które nie miały okazji go przetestować. Jagodowo-tytoniowa kompozycja ujmuje ciepłem i słodyczą. Ma w sobie zarówno owocową lekkość jak i gęste tło, które pięknie ewoluują na skórze. W najbliższych tygodniach otrzymamy Blackmail – zapach, który już miał swą premierę (2016r.), ale nie był dostępny w Europie. Lulua będzie wyłącznym punktem na kontynencie, w którym go znajdziecie. Zapach przywodzi na myśl inną kompozycję Kerosene – Broken Theories, ale bliżej mu do kompozycji gourmand. Niezwykle trwały, z mocną waniliowo-owocową nutą, dymem i oudem.

Nowość od Orto Parisi

Musiały minąć dwa lata byśmy doczekali się Megamare – najnowszej kompozycji Alessandro Gualtieri. Szary płyn skrywa w sobie jeden z najtrwalszych zapachów w całej perfumerii Lulua! Na skórze potrafi utrzymać się prawie dwie doby i tworzy wokół noszącego istną zapachową aurę. Zdecydowanie radzimy z nim uważać! Inspirowany tajemniczą głębią morza z lekko wyczuwalną solą, nutami wody, morską roślinnością oraz bliżej nieokreśloną cielesnością i szorstkością – Megamare z pewnością przypomina poprzednie propozycje marki, ale ma w sobie coś świeżego, dającego nieco przestrzeni oraz wyczuwalną nutę klasycznych, męskich zapachów.

Nowość od Etat Libre d’Orange

Experimentum Crucis inspirowany jest Isaakiem Newtonem oraz jego teoriami dotyczącymi grawitacji i światła. Kompozycja otwiera się soczystym jabłkiem i liczi, by po chwili uraczyć nas niezwykle świeżą, naturalną różą i drzewno-przyprawowym akordem akigalawood. To z pewnością zaskakujący zapach, który zdobędzie wielu fanów. Trwałość ma bardzo dobrą, nie jest ani zbyt łagodny, ani zbyt ciężki i męczący. Spodoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Nowe pojemności od Tom Daxon

Dla fanów marki mamy dobrą wiadomość – w naszej perfumerii odnajdziecie jeszcze kilka flakonów 100ml wybranych zapachów Toma Daxona: Sicilian Wood (Katowice), Iridium (Katowice), Salvia Sclarea (Katowice i Kraków) oraz Riven Oak (Katowice).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *