Zapachy na prezent dla najbliższych

Wielu z was w święta decyduje się na zakup perfum dla swoich bliskich. Nie jest to jednak prosty proces, ponieważ każdemu podoba się co innego. Podpowiemy wam jak ułatwić sobie zadanie wyboru najlepszego prezentu oraz które produkty kupowane są najczęściej.

Perfumy na prezent

Jak przygotować się do wyboru perfum dla bliskiej osoby?

Wszystko zależy od naszego podejścia. Jeśli chcemy by perfumy dopasowane były do gustu obdarowanej osoby, powinniśmy sprawdzić jakich zapachów używa na co dzień. Czy jest jakiś składnik, który stanowi ich wspólny mianownik oraz czy w ostatnim czasie osoba ta wspominała o kompozycji, którą chciałaby mieć w swojej kolekcji. Jeśli nie mamy możliwości by to sprawdzić, podpytajmy w rozmowie o ulubione aromaty lub składniki. Może na przykład uwielbia zapach bukietu świeżo ściętych kwiatów? A może największą przyjemność sprawia jej aromat wilgotnego lasu? Uzbrojeni w taką wiedzę, możemy, z naszą pomocą, sprawnie dobrać najlepszą opcję zapachową. A co jeśli nie chcemy sugerować się tym, co dana osoba lubi, a raczej tym jak my ją postrzegamy i w jakim zapachu byśmy ją widzieli? Jeśli obdarowanego mężczyznę widzimy jako odważnego i pełnego niespodzianek, podarujmy mu zapach odzwierciedlającego te cechy, np. taki, który ma w sobie niecodzienne składniki. Doświadczenie podpowiada nam, że jest duża szansa, iż taki ryzykowny prezent może go miło zaskoczyć.

Jeśli bardzo obawiamy się nietrafionego prezentu, możemy nieco odsłonić karty i wybrać kilka próbek, spośród których osoba obdarowana wybierze tę, którą chciałaby mieć w pełnym wymiarze. W naszej perfumerii oferujemy również bony prezentowe na dowolną kwotę, które można wykorzystać w dogodnym dla siebie czasie.

Remarkable People

 Najchętniej wybierane prezenty

Dużą popularnością cieszą się produkty Etat Libre d’Orange takie jak: uniseksowy Hermann a mes cotes, którego niejednoznaczny skład skrada serca zarówno kobietom jak i mężczyznom; You or someone like you, wybierany dla wielbicieli zielono-cytrusowej świeżości oraz aromatu świeżo ściętej trawy, a także Cologne – o intensywnej, kwaśno-słodkiej woni cytrusów i aromatycznych kwiatów pomarańczy. Remarkable People to z kolei zapach, który może podobać się bardzo wielu osobom –jest zarówno orzeźwiający, musujący jak i łagodnie korzenny i cytrusowy – to również często wybierane perfumy u nas na święta.

Spośród zapachów Comme des Garcons, najchętniej wybierany na prezent jest Amazingreen – głównie dla mężczyzn lubiących zielone, wytrawne zapachy o nieco sportowym charakterze. Na Floriental decydują się mężczyźni poszukujący cięższych kompozycji dla kobiet opartych na nutach drzewa sandałowego i kadzidła. Blackpepper to kompozycja uniseks, w której główną rolę odgrywa czarny pieprz, a bazę stanowią nuty drzewne i delikatnie słodka fasola tonka. Seria Incense będzie gratką dla fanów kadzidła przedstawionego w różnych formach – najczęściej klienci sięgają bo kadzidło frankońskie z czystkiem w Avignon, ale i również po chłodniejsze i bardziej sosnowe kadzidło w Zagorsku – inspirowanym cerkwią.

W przypadku marki Beaufort jest to zdecydowanie Iron Duke oraz Tonnerre – dwa, bardzo odważne i zdecydowane zapachy. Iron Duke pachnie ostrym rumem, skórą i tytoniem owianymi w dymie po wystrzale prochu strzelniczego, natomiast Tonnerre to odzwierciedlenie morskiej bitwy – słone nuty mieszają się z cytrusami, dymem i akordem krwi.

Nie możemy również zapomnieć o Nasomatto i trzech kompozycjach, które najczęściej są wybierane na prezent: przepełniony białymi kwiatami Narcotic V. dla kobiet, kultowy, uniseksowy, dymny i narkotyczny Black Afgano oraz pełen skóry, drewna i przypraw Duro (ta opcja najczęściej wybierana jest dla panów).

Amerykańska marka Kerosene również znalazła się pośród najchętniej wybieranych zapachów na prezent. Dla wielbicieli i wielbicielek gęstych gourmandów o drzewno-dymnym charakterze, najczęściej polecamy Blackmail – czyli wanilię z ambrą, whisky i aromatycznym oudem. Po Walk the Sea sięgają osoby szukające prezentu dla wielbicieli morza i słonych zapachów – odnajdziemy tu ambrę z nutą białych kwiatów, cedrem i solanką.

Wśród marki Robert Piguet wybraliśmy dwa zapachy – jeden dla kobiet i drugi dla mężczyzn. V. (dawniej Visa) to sensualne połączenie słodkich owoców, kwiatów i drzewno-paczulowej bazy, natomiast Bois Noir spodoba się panom gustującym w intensywnych, wytrawnych, drzewnych kompozycjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *