The Different Company – francuska klasyka od rodziny Ellena

Posted on


The Different Company to jedna z najbardziej docenianych, niszowych marek. Proste i eleganckie flakony kryją luksusowe, wysokiej jakości wnętrze. Poznajmy historię tego domu perfumeryjnego.

Historia marki

 

The Different Company zostało założone w 2000 roku przez uznanego perfumiarza Jean Claude Ellenę oraz mistrza wzornictwa Thierry’ego De Baschmakoffa. Koncept zakładał tworzenie unikatowych, wyszukanych kompozycji skrywanych w designerskich, dopracowanych flakonach. Zapachy te miały być swego rodzaju sprzeciwem wobec panujących trendów perfumeryjnych. Jean Claude Ellena przykładał niezwykle dużą wagę do składników zawartych w kompozycjach. Naturalne, kwiatowe olejki pozyskiwane były z najlepszych upraw zarówno z Francji jak i Dalekiego Wschodu. Flakony tworzone są z dobrej jakości, szlifowanego szkła, a napisy wykonywane z prawdziwej platyny. Dla tych, którzy cenią filozofię „zero waste” – dostępne są wymiennie wkłady zapachowe, które za pomocą lejka można przelać do butelki. Po kilku latach od stworzenia The Different Company, Jean Claude Ellena przystąpił do współpracy z Hermes (wykreował, między innymi, słynne Terre d’Hermes czy Elixir de Marveilles), a stanowisko głównego perfumiarza przekazał swej córce Celline Ellenie. Dyrektorem artystycznym marki został Luc Gabriel.

Kolekcja The Different Company

 

Zapachy The Different Company zawarte zostały w trzech głównych kolekcjach: l’Espirit Cologne, Juste Chic Collection oraz Collection Excessive. Pierwsza to seria siedmiu zapachów inspirowanych wodą kolońską, ale o koncentracji wody toaletowej. Wyraźne są świeże, cytrusowe nuty w połączeniu kwiatami czy drzewami. Juste Chic Collection opiewa wody perfumowane – głównie unisex, natomiast Collection Excessive to trzy zapachy stworzone dla koneserów nietypowych połączeń zapachowych w orientalnym klimacie.

 

Polecane zapachy

Nasi klienci bardzo cenią wody toaletowe z serii l’Espirit Cologne. Dla wielbicieli łagodnych, kwiatowych zapachów polecamy Kashan Rose – różę i piwonię w towarzystwie tropikalnego liczi, nuty szałwii i różowego pieprzu. Doskonała całoroczna propozycja na dzień – głównie dla kobiet. Tokyo Bloom to z kolei gratka dla fanów zapachu świeżo skoszonej trawy, w której odnajdziemy goryczkę mleczy, pokrzywę, kwaśną czarną porzeczkę i kremowy jaśmin. White Zagora pachnie lekko herbacianie, z wyraźną nutą neroli, kwiatu pomarańczy i brzoskwini z dodatkiem słodyczy miodu. Ma w sobie łagodność i nienachalną świeżość. South Bay polecamy wszystkim tym, którzy uwielbiają wyraziste, cytrusowe kompozycje podsycone drzewnym akordem. To połączenie drewna grejpfrutowego z jego owocami, liśćmi tamaryndowca i mandarynką o kremowej bazie złożonej z sandałowca i zamszu. Żółty kolor perfum przywodzi na myśl promienie słońca i wakacyjną plażę podczas beztroskiego lata. Spośród wód perfumowanych największym uznaniem cieszy się Sublime Balkiss – kompozycja oparta na róży, wrzosie i paczuli z dodatkiem całej gamy owoców leśnych: jeżyn, porzeczki czy jagód. Przez jednych uznawana za zieloną, świeżą kompozycję, przez innych za słodką i zmysłową – Sublime Balkiss odbierany jest bardzo indywidualnie.

Wielbicielki mocnych, tuberozowych zapachów powinny spróbować Ailleurs & Fleurs: ten intensywny i narkotyczny kwiat łączy się z kwiatem leszczyny i kwiatem dzikiego bzu tworząc kuszącą, a zarazem nieco niewinną mieszankę. Sól z morskich fal, ciepło, soczystość grejpfruta i goryczkę wetiwerii odnajdziemy w Sel de Vetiver. To kultowy zapach dedykowany obu płciom pełen niuansów i zaskakujących zwrotów akcji. Haitański wetiwer zawarty w składzie uznawany jest za jeden z najrzadszych na świecie. Ostatnim proponowanym przez nas zapachem jest Oriental Lounge. Ambrowa, niezwykle ciepła kompozycja przełamana świeżością owoców i podsycona słodkim zapachem róży oraz suszonej śliwki. Lubiana zarówno przez panie jak i panów, ponieważ ma delikatnie wyczuwalną, kolońską nutę – być może przez połączenie bergamotki z imbirem w otwarciu zapachu.