W pracowni u Alessandro Gualtieri, część 3 – poznaj perfumy MariaL

Trzeci, ukończony już projekt słynnego Nosa dedykowany jest kobietom oraz różnym aspektom miłości i namiętności. Zapachy zaprojektowane dla ukochanej osoby i, choć miłość nie przetrwała, dalej możemy wyczuć bijące w nich emocje. Poznajmy pięć zapachów MariaL.

O marce

Alessandro Gualtieri pod przewodnictwem swojej (już byłej) żony Lilian Driessen, utworzył formułę trzech zapachów: Yours Truly, Yours Madly, Yours Deeply (2012 rok), oraz dwóch późniejszych: Mogadess i Aramesh (2014). Lilian była jego muzą, towarzyszką, a złożona miłość między nimi, zainspirowała perfumiarza do swego rodzaju miłosnych wyznań pod postacią zapachu. Lilian zajęła się artystycznym aspektem projektu oraz jego marketingiem.

Flakony utrzymane są w klimacie retro – szło z wypustkami, które możemy kojarzyć z buteleczkami Valentino, korki kolorystycznie dopasowane do etykiet i barwy płynu. W naszej perfumerii dostrzeżecie stojące obok nich dzwony zapachowe, w których umieściliśmy kawałki papieru nasączone perfumami tak, abyście mogli zapoznać się z końcowymi nutami kompozycji.

Oprócz perfum, można zakupić również świece do masażu stworzone z masła shea, masła migdałowego, olejków roślinnych i z dodatkiem kompozycji perfumowej danego zapachu MariaL.

MariaL Yours Truly

Trzy aspekty miłości kobiety

Yours Truly

Jest to klasyczna kompozycja, którą najczęściej polecamy miłośniczkom Chanel no. 5 – pozornie niewinne białe kwiaty, róża, aldehydy, nuty zwierzęce i spora dawka żywic nadają kompozycji charakteru oraz zmysłowości. Zainspirowany sennymi marzeniami kobiety o zaręczynach, ślubie jak z bajki i szczerej, oddanej miłości.

Yours Madly

Szalona, pełna pasji i namiętności relacja między kobietą a mężczyzną. Silnie pachnąca, pociągająca tuberoza i towarzyszące jej drzewne niuanse. Yours Madly to zestawienie orientu z niezwyke kobiecą i fascynującą, kwiatową aurą.

MariaL Yours Madly

Yours Deeply

Ostatni z tryptyku: gęsty, orientalny, opowiadający o miłości toksycznej, uzależniającej i niebezpiecznej. W Deeply rządzą przyprawy takie jak: kumin, cynamon, czy wanilia, ale w głębi odnajdziemy kadzidło, oud, kilka gatunków żywic i drzewny, wieńczący kompozycję akcent. Całość jest intensywna, dymna, ale i kremowo słodka – to idealna propozycja na wieczór.

MariaL Yours Deeply

Święty Spokój

Mogadess znaczy „święty” – tutaj w kontekście miłości: „Miłość jest świętością, my jesteśmy miłością, prawdziwym darem życia.” Zapach jest przyjemnie gourmandowy, niektórym kojarzący się z okresem świątecznym. Słodka truskawka oprószona kakao i cynamonem, do tego przyjemnie soczysta pomarańcza i ambrowa baza przenoszą nas do krainy ciepła i miłości.

Aramesh – „spokój”, relaksacyjna kompozycja oparta na korzeniu irysa, heliotropie, zielonych nutach odprężającej szałwi, ale i cięższych, cieplejszych akordach drzewnych i balsamicznych. Słodkiego akcentu dodają tu miód z wanilią oraz absolut róży. Zestawienie łagodnych kwiatów z ciężkością żywic i kojącymi ziołami sprawia, że mimo kontrastów, Aramesh wprawia w błogostan i stan lekkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *